Oh, ma olen nii elevil. See aeg, mil ma breketiteta naeratada saan tuleb aina lähemale. Möödunud reedel oli mu eelviimane visiit ortodondi juurde ja visiidi lõpus rääkisime juba ka järgmisest korrast ja sellest, mis mind täpselt ees ootamas on.

Visiit ise oli aga ennekõike paika pandud selleks, et näha veel kuu enne breketite eemaldamist, kas kõik on ok ja teha viimane aktiveerimine. Esimest korda pandi mulle üles ja alla kummikett ja seda peaaegu terve hambakaare ulatuses. Tuleb tunnistada, et kui vähemalt 4-5 viimast visiiti ei ole mulle mingeid vaevusi hiljem põhjustanud, siis reede õhtul ja nädalavahetusel tundsin küll, et hambad on väga tundlikud ja näiteks pisut kõvemate küpsiste söömine oli üsna vaevaline. Praeguseks on see tundlikkus peaaegu üle läinud ja olukord normaliseerunud.

Järgmine visiit on mul aga 11. detsembril. Sinna on praeguse seisuga täpselt 31 päeva-täpselt kuu. Oeh, ma olen nii ärevil juba praegu, sest tean, et arvestades minu tegemisi ja põhimõtteliselt tunnikaupa paika pandud novembrikuud, läheb see aeg imekiiresti. Järgmine visiit ei möödu niimoodi 15 minutiga, nagu nüüd juba harjunud olen ja minu jaoks on reserveeritud koguni poolteist tundi. Selle aja sees eemaldatakse breketid ja puhastatakse hambad liimijääkidest, võetakse jäljendid, mille baasil valmistatakse laboris Essix retainerid, kleebitakse hambakaarte taha kuue hamba ulatuses püsivad retainerid (traat, mis sinna jääbki) ja teeme hammastele ka soodapesu, et eemaldada kõik vahepeal kogunenud pigment. Sain ka teada, et ehkki olin kuskilt lugenud, et Essixit peaksin kandma ööpäevaringselt esialgu, siis tegelikult piisab kui kanda seda öösel 8-10 tundi ja nii järgnevad kaks aastat. Seda saab hõlpsalt magamise ajal teha, arvan ma. Ühtlasi mõtlen, et kui breketite eemaldamisest on umbes kuu möödas, siis võiks endale sünnipäevaks kinkida ka näiteks hambavalgendusprotseduuri, aga kui palju ma ka ei uuriks, ma ei suuda leiutada, milline viis on see, mis oleks tõhus ja mitte ülemäära kahjulik. Ma olen selles osas natuke loll ja veel väga ei orienteeru. Viimasel ajal on pinnale ujunud ka mitmed ilusalongid, mis suht olematu hinna eest supertulemust lubavad, aga ma olen selles osas ikka väga skeptiline.

britiga

Millegipärast olen ma kogu aeg arvamusel, et kallis on hea, seega kaldun ikka hambaarsti kabinetis tehtavate ja üsna kulukate protseduuride poole, aga mine tea-äkki ma olen asjadest üldse valesti aru saanud ja tegelikult polegi mingit vahet. Kui nüüd ise selle lause üle loen, siis tundun endale veel lollim. Mu tingimused ilmselt on ikkagi sellised, et kas hambaarstikabinetis teostatav valgendusprotseduur või kapedega valgendamine, kus saan ise otsustada, millal aitab. Kindlasti konsulteerin selles osas aga oma hambaarstiga, sest kui ma juba nende sirgeksajamise tõelise professionaali kätte usaldasin, siis julgen seda teha ka muude küsimuste puhul.

Reedene visiit maksis mul kokku 57 eurot, järgmine visiit tuleb aga midagi üsna ulmet. Kui breketid eemaldatud on, siis teen visiitide arvu, maksumuse, tulemuse ja protseduuride kohta ilmselt ka ühe pikema postituse. Seal esitatavad arvud ei pretendeeri kindlasti absoluutsele tõele, aga kui keegi teeb oma teekonnal sarnased valikud, siis teab enam-vähem ette, mida oodata on.

seniks aga kaunist sügise jätku. November on seni veel täitsa mõnus olnud 🙂

botaanikaias