Kirjutasin selle postituse valmis juba reedel, kuid jätsin igaks juhuks avaldamata, sest arvasin, et lasen emotsioonidel ja mõtetel pisut settida ja vaatan, millise pilguga mõne päeva pärast asjadele vaatan.

Reedel käisin üle kahe kuu jälle ortodondi juures korralisel visiidil ja täiesti julgelt võib selle visiidi märksõnadeks pidada ELASTIKUID. Üla- ja alakaarel traati ei vahetatud ja vaid pingutati veidi ja vahetati üleval kummikett, aga muutus toimus kummisikutite kandmises.

Kui varem kandsin kummisikutit vaid vasakul pool ja diagonaalis ülevalt alla, nii et üleval kinnitus üks ots silmahamba külge ja all teine ots alakaare kuuenda hamba külge selliselt …

tavaline

… siis nüüd on kõik… risti-rästi. Sikuti kinnitub korraga kolme kohta, niimoodi moodustubki kolmnurk ja välja näeb see selline:

kolmnurk_2 (tegu pole minu suu ja hammastega, vaid otsingu käigu leitud pildiga, mis on identne minu omaga. Ise pole enda suust veel pilt jõudnud teha)

Kuna sikutid on mõlemal pool, siis ei saa suud eriti laialt lahtigi teha. Just tahtsin haigutada, aga …no ei saanud korralikult. Söömise ajaks hakkan neid ilmselt nüüd ära võtma ja vähemalt praegu tundub, et ilma peeglita on nende tagasisaamine pisut raskendatud. Ka hammaste tundlikkus oli pärast visiiti ja ilmselt tänu sikutitele sel korral natuke tugevam kui paaril viimasel korral. Esimesel ööl ärkasin koguni keset ööd üles, et üks valuvaigisti endale otsida. Päris tugevalt on tunda, et sikutid on kolme kohta kinnitudes ikka väga pingul ja minu harjumus naeratada nii, et suu on laialt lahti jääb ilmselt mõneks ajaks tahaplaanile-lihtsalt ei saa 🙂

Mäletan, et kui möödunud aasta oktoobris kummisikutid mulle esmakordselt peale asetati, siis lugesin hiljem erinevatest foorumitest, et nende korrektne kandmine võib aidata kaasa raviaja lühenemisele. Siis mõtlesin, et need, kes elastikuid hooletult kannavad on ilmselt natuke lohakad ja mitte parimale ravitulemusele orienteeritud. Nüüd aga mõeldes järgnevatele kuudele, siis arvan, et täiesti vabalt võin minagi unustada need tagasi asetada, kui näiteks olen söömise ajaks ära võtnud, aga kavatsen olla hoolikas ja endale pidevalt korrutada, et elastikute korrektne kandmine on vaid minu enda hüvanguks ja tulemus on perfektne naeratus.

Mis seal salata, natuke tõmbas see reedene visiit tuju alla ja tundub, et breketivaba aeg liigub kuskile kaugesse tulevikku ja ei paistagi kuskilt. Loodetavasti tuleb tuju millalgi tagasi.

Maksma läks seekordne visiit 66.50 (kahe kaare aktiveerimine+ kummisikutid-5% püsikliendi soodustus)

Vaatasin vahepeal tehtud pilte ja näen, et olen pilditegemise ajaks sikuti ära võtnud-jube edevus…

1960937_10205235709268718_9205703385923216924_o

Selliselt naermine on praegu välistatud. Pilt tehtud veebruaris.

IMG_1907

Ei hakanud tuttava nägu siin ära udutama, las olla 🙂