Sildid

, , , , , , , ,

Eile oli mul suur au kohtuda asendusarst Ene Paaliga, kes mõnda aega mu kikude reastamise eest hoolt kannab. Arsti kohta on mul öelda ainult positiivseid sõnu: sõbralik, professionaalne ja seletas, miks mingi liigutus vajalik on.

Seekord oli esimene kord, kui mul traatkaart ei vahetatud. Toimus vaid breketsüsteemi kontroll ja ligatuuride aktiveerimine. Täna, päev hiljem, on veidi tundlikuks muutunud vaid alakaar, aga võrreldes eelmiste kordadega on see tühiasi.

Küll aga vahetati ära kummikett, millest ma endiselt ei ole jõudnud pilti teha. Ehkki mulle tundus, et olin eelmise kummiketi eest hästi “hoolitsenud” ja vältisin teadlikult tugevama värvipigmendiga sööke, et see ikka kena ja hele hoida, siis uue ketiga võrreldes tundus, et mõnevõrra oli eelmine siiski tumedamaks muutunud. Ortodont ise oli aga koguni imestunud, et kummikuett nii heledana õnnestus hoida. Eks ma proovin uue eest sama hästi hoolitseda.

Uuendusena kannan nüüd kummisikuteid. Õigemini ainuses-kummisikutit. Vaatasime ühes arstiga peeglist mu hambumust ja märkasime, et kui paremal pool käivad hammaste sik-sakilised read kenasti kokku, siis vasakul on veel väike nihe ja ka hammaste keskjoon on paar millimeetrit nihkes, nii et nüüd tõmbame ülakaare paika.

Panen siia internetist leitud pildi, et näidata, milline üks sikuti (elastik) välja näeb:

kummisikutid

Allikas: hambaarst.ee

Minul kinnitub sikuti alakaarel kuuendale hambale kleebitud breketi külge (tegelikult on see vist tuub, mille küljes on pisike konksukene) ja ülakaarel silmahambale kinnitatud breketi “naga” otsa. Kandma peaks neid ööpäevaringselt, kuid hammaste pesuks ja söömiseks võib eemaldada. Samuti ütles arst, et kui hambad on pärast aktiveerimist tundlikud, siis võib sikutite kandmisega alustada mõni päev hiljem, et mitte lisavalu põhjustada.

20140927_133248

Sellises nunnus põdrapildiga pakendis nad on
20140927_133335

Küsisin ka käitumisjuhiseid, kui peaksin vahepeal kolmanda tarkusehamba eemaldama (aeg on kirja pandud oktoobrisse) ja sain vastuseks, et kui suus on niikuinii “segased ajad”, siis võib jätta väikese vahe sikutite kandmisse. Eks ma vaatan, kuidas seekord see eemaldamine läheb ja otsustan enesetunde järgi.

Igatahes tundub, et ravi edeneb kenasti ja ootan huviga järgmisi etappe. Järgmine visiit on planeeritud 31. oktoobriks.

Ahjaa, vahepeal tegin ühe ebaõnnestunud ostu. Kuna mind tüütas tavalise hambaniidiga tegutsemine ära, sest see on nii ajamahukas ja tülikas, otsustasin lõpuks osta endale spetsiaalselt breketikandjatele mõeldud hambaniidi, millel on tugevdatud ots ja mida on lihtne kaare alla viia.
Hakkasin katsetama ja tõepoolest –  niit läheb kenasti ja lihtsalt kaare alla, aga … see niit oli nii jäme. Minu jaoks see nagu ei olnudki niit vaid nöör või pael. Minu kitsaste hambavahede vahele oli seda võimatu saada ja päris jõudu ma ka kasutada ei tahtnud. Kindlasti on inimesi, kellele see väga hästi sobib ja kelle jaoks see on hea abivahend, aga mina pean vähemalt praegu kindlaks jääma oma vanadele-headele õhukestele Oral-B’dele. GUM’i niidi andsin ära.

pahaniit

Allikas: hygieneproductshopper.com.
Ideaalne oleks, kui saaks kombineerida GUM’i tugevdatud otsa ja Oral-B õhukese niidi. Siis oleks õhtused protseduurid eriti mugavad.

Maksma läks seekordne visiit tavapärased 66.50 (breketsüsteemi kontroll ja ligatuuride aktiveerimine 2×30 + kummisikutite asetamine 10. No ja siis muidugi püsikliendisoodustus -5%).

Kõik. Kõht läks tühjaks selle hambajutu peale 🙂