Täna juhtus nii, et kiirustades söödud lõunasöögi käigus õnnestus mul alakaarel vasakult poolt traat jälle tuubi küljest lahti tõmmata. Mäletatavasti juhtus see mul ka breketravi esimesel nädalal, kui vaha asetamisel liiga kohmakas olin. Kui tookord traati tagasi asetamas käisin, siis andis mu kuldne ortodont dr Kiviloo võimaluse peegliga jälgida, kuidas see täpselt käib. Tegu oli tema käes tõesti vaid vähem kui minut kestva liigutusega ja tundus üsna lihtne olevat. Otsustasin juba siis, et kui selline asi peaks veel juhtuma, siis katsun esialgu oma jõududega hakkama saada.

Täna see siis juhtuski. Uurisin ja uurisin seda traati peeglist ja sain aru, et ise ma seda siiski vist tegema ei hakka, sest … no nii kitsas on. Ja peegelpildi järgi manööverdamisel tundus nii riskantne, et igasugune eneseusaldus kadus ka ära. Lihtsalt ei tahtnud riskida, et teen jõudu rakendades mõne vale liigutuse ja tekitan hoopis suurema kahju. Ja õige pea sain ka aru, et vähemalt sel nädalal ma ortodondi juurde ei jõuaks, isegi mitte viieks minutiks, mis kogu vastuvõtu jaoks kuluks.

Jäi üle kolmas variant – pöörduda hea elukaaslase Mihkli poole. Vedasingi ta vannituppa, mis oli sel hetkel kõige parema valgusega ruum meil. Näitasin ette paremalt poolt,  milline on see tulemus, kuhu me peame üheskoos jõudma ja demonstreerisin, kuidas see traadiots teisel pool ikka lahti on. Joonistasin kogu süsteemi toimimise ka paberil ette ja kirjeldasin, milline tema poolt tehtud liigutus olema peaks, et traat tuleb tõmmata ikka natuke tagasi ja siis kenast auku panna. Andsin pintsetid kätte ja töö võis alata.

Meie käes võttis see protsess veidi rohkem aega kui kabinetis: küll libisesid pintsetid ära või ei julgenud Mihkel traati piisavalt tugevalt liigutada. Aga pärast mõningast proovimist see ikkagi õnnestus – polnudki midagi keerulist, ütles ta kommentaariks. Vaatasin peeglist tulemuse üle ja oligi kõik korras. Nüüd on tema ka pisut rohkem kursis sellega, mismoodi need asjad mul seal suus ikkagi käivad 🙂 Ja minul on hea meel, et ei pidanud oma ortodonti sellise väikese asjaga tülitama.

Suvi on nii mõnus aeg ja suvel peab naeratama!

Jalgrattta renoveerimine
Foto: T. Haljand