Sildid

, , , ,

Kuna breketite kandmine nõuab eeskujulikku suuhügieeni, siis käisin eile apteegis lahtiste silmadega ringi ja hankisin mõned põnevad asjad endale.

Kõigepealt otsisin endale sobivaid interdentaalseid harjakesi. Mainisin juba eile, et niiditamine on tagumiste hammaste puhul päris keeruline ja lootsin, et ehk saan harjakestega hambavahed paremini puhtaks. Vaatasin ja soetasin endale kõige pisemad harjakesed, mis ma üldse riiulilt leidsin. Koju jõudes kibelesin kohe proovima, kuid pidin kahjuks tõdema, et harjad mahuvad vaid mõnede hammaste vahele. Ehk tekib ajapikku ruumi juurde ja saan neid ikkagi sihtotstarbeliselt kasutada, aga praegu puhastan nendega pärast hammaste pesemist veel igaks juhuks breketite ümbrusi. Selleks sobivad need ideaalselt 🙂
Image
Pildid on kehvapoolsed ja päris teravalt ei saanud ma seda harjakest isegi fotokaga pildile, nii et läksin jälle lihtsama vastupanu teed ja tegin telefoniga pildid kiiresti ära. Seda harjakest saab hõlpsasti ka täisnurga alla lükata, et saaks paremini manööverdada. Sellise pakikese hind oli 6.57 eurot.

Veel leidsin apteegist hambakatu visualiseerimise tabletid. Need on indikaatortabletid, mis sisaldavad toiduvärvi ja mida saab kasutada hambakatu paremaks esiletooomiseks ja enesekontrolliks. Esmalt tuleb hambaid tavapäraselt pesta ja seejärel umbes minuti jooksul (mõningatel andmetel 30 sekundi jooksul) indikaatortabletti hoolikalt närida, sülg välja sülitada ja suud veega loputada. Neil pindadel, mis on “ohuallikad” ja pole saanud piisavalt puhtaks, värvub hambakatt roosaks. Hea suuhügieeni puhul ei värvu hambad üldse. Pärast tuleb hambad uuesti üle pesta.
Ostsin neid ka ühe paki, aga õhtul hakkasin pelgama, et mis siis, kui punane värvus jääb breketitele (breketid ei ole tasapinnalised ja punaseks värvunud sülge võib ehk kuhugi vahesse sattuda). Üsna kindlalt on see ebaratsionaalne hirm, aga kuidagi pelgasin. Nii et esimeseks katsejäneseks saab mu elukaaslane, kes oma pärlireaga täitsa huvitatud neist tablettidest tundus olevat.
Image

Oh, häbi kohe nii uduseid pilte panna. Pakis on niisiis 12 punakasroosat tabletti ja hind oli 4.52 eurot. Ma arvan, et need on väärt katsetamist, aga pean ainult oma hirmust enne üle saama.

Lisaks lubasin eile panna ühe pildi hammastest lähemalt. Siin see on (edevus sai seda pilti nähes paraja põntsu :)):
Image

Tänaseks on hammaste tundlikkus päris palju vähenenud, aga alumine ja ülemine hambakaar korralikult kokku küll ei lähe.Neljapäeval lähen traati tagasi tuubi panema.