Sildid

, , ,

Eile käisin teist kord ortodondi juures, et oma breketisaagaga edasi minna. Visiit algas omalaadse photoshoot’iga. Hambaarsti toolis istudes pandi mulle kõigepealt suhu selline konstruktsioon, mis sikutas üla- ja alahuule ning põsed hambakaartest eemale. Seejärel palus arst mul hambad kokku panna ning tegi pilti. Järgmisena pildistas ta mind nii eest- kui ka külgvaates ning siis ühe korra veel laia-laia naeratusega. Ma loodan kunagi seda viimast pilt näha, äkki saab hea before picture’i 🙂
Kui pildistamisega ühele poole saime, siis hakkas jäljendite tegemine. Arsti assistent segas kokku tihke tumeroosa massi, mis asetati metallist hambakaare-kujulisele alusele. See alus koos tumeroosa massiga suruti kõigepealt vastu ülemist hambakaart ning sinna jäi see mõneks minutiks. Maitse oli sellel selline kergelt piparmündine, nii et mitte midagi hullu, aga ise võitlesin neelamisrefleksiga. See on vist üldse mu põhimure iga kord, kui hambaarstitoolis istun.  Umbes 1-2 minutiga muutus mass tahkeks ning jäljend ülemisest hambakaarest oli olemas. Selgelt oli näha, et kõige kriitilisemad on selles reas paremalt teine hammas ja vasakpoolne silmahammas. Samuti oli näha, et hambakaar ei ole  mul ilusasti ühtlase kujuga vaid on tagant sissepoole kaldu. Seda olin ka ise kodus peegliga hambakaart uurides täheldanud.

Alumise hambakaarega korraldati sama protseduur: võeti teine metallist alus, roosa mass peale ja siis suhu. Mõne minuti pärast vaatasime koos saadud mudelit ja mulle endale tundus, et seal see olukord väga hull ei olnud, aga ruumipuudus kimbutab sealgi.

Mudelite tegemine lõppes veel ühe plaadi suhu asetamisega, mis vist näitas, kuidas mu hambakaared praegu kokku käivad.

Edasi liikusime teise ruumi, kus assistendi abiga tehti koljukülgülesvõte. Panoraamröntgen oli mul juba varem TÜ Kliinikumis tehtud ning see oli pildipangas ka Maxilla arstidele kättesaadav, nii et seda uuesti tegema ei pidanud.

Kui kõik see tehtud oli, siis leppisime arstiga lõplikult kokku, et jääme senise raviplaani juurde, kuid enne kui Damonid peale lähevad, siis tuleb ülemised tarkusehambad ikkagi välja opereerida. Seega katsun nüüd lähinädalatel endale selleks aja kirja panna ja umbes nädal pärast tarkusehammaste eemaldamist saab breketid peale panna. Ise prognoosin, et see aeg jääb ilmselt märtsi algusesse.

Aga nüüd hindadest. Koos püsikliendisoodustusega läks eilne visiit mulle maksma 92.15 eurot. Ilma soodustuseta oleks läinud 97 eurot. Hinnas sisaldusid järgmised komponendid: hambumuse analüüs ja mõõdistamine 24 eurot, jäljend alginaadiga 13×2=26 eurot, diagnostiline mudel 16×2=32 eurot ja KKÜ (koljukülgülesvõte) 15 eurot. Visiit kestis kokku umbes pool tundi.

Ja meelelahutuseks üks pildike 🙂
Tegin vannitoas ühe “eneka”
Image

-M.