Sildid

,

Ehkki mu hambad on minu jaoks veidi hell teema, siis olen otsustanud oma kõverat naeratust siin blogis ka lugejatele demonstreerida, nii et vähemalt esialgu ei ole siia mingeid kauneid “Colgate’i naeratuse” pilte oodata, ainult minu enda kõverikud. Vajadus breketite järele on tegelikult olnud ilmselge juba teismeeast saati, kuid päris tõsiselt pole see veel kunagi päevakorda kerkinud. Ilmselt mind ennast need viltused hambad siis veel nii väga ei häirinud.

Hammaste seis praegu, enne konsultatsioonile minekut on järgmine: suus on neljal hambal valguskõvastuv täidis ja neist ühele hambale on tehtud ka juureravi, praegu “auke” ja hambakivi ei esine. Ma ei oskagi öelda, kas selline seis 27- aastaselt on hea või halb. Tean omaealisi, kellel pole siiani ühtegi parandatud hammast, kuid on ka tuttavaid, kellel vaid mõni üksi hammas on parandamata. Korrektne suuhügieen ja toitumisharjumused mängivad kindlasti hammaste tervises olulist rolli, kuid tihtipeale sõltub asi ka geenidest. Mina katsun oma hammaste eest hoolitseda nii, et järgmine täidis võimalikult kaugel oleks.

Aga nüüd piltidest. Mõnikord on pilt tehtud nii hea nurga alt, et hammastel justkui polegi midagi väga hullu viga. Samas on jälle pilte, mille puhul tundub, et mul ei ole ühtegi sirget hammast suus. Üllatusega märkasin, et pilte, kus ma laialt naeratan on tegelikult üsna palju, seega pole need kõverad hambad vähemalt selles osas  mind tagasi hoidnud. Kui ikka on tahtmine naerda, siis ma ka naeran. Naeratust varjama olen hakanud viimasel ajal just uute inimestega kohtudes, mingi häbi on peale tulnud.

Olen oma soovist panna breketid rääkinud üsna mitmele sõbrale-tuttavale ja minu üllatuseks on peaaegu alati mainitud, et need kõverikud ongi minu eripära ja breketeid panna pole mõtet. Eranditult on need ütlejad ise olnud kadedakstegevalt  imeilusa sirge ja särava hambareaga. Mõned on öelnud, et pole anomaaliat mu suus üldse märganudki, kuid ilmselt on nad sellega lihtsalt harjunud – lõppude lõpuks olen ma ju juba 27 ikkagi :). Seega … jah, ei saa öelda, et mu ma oma mõttele marulist toetust leidnud oleks, aga ega see mind kuidagi mõjutanud ole. Küll te piltide järgi näete, et hambad on tarvis korda saada.

Aga nüüd pildid (pilte on mul nii kümne aasta taguseid kui ka hiljutisi, hambad on ikka kõverad)
Image

(september 2013)

Image
(aprill 2012)

Image

(umbes aasta 2009. Siin on näha kõik hambad, mis viltu on)

Image

(talv 2006)

Image

(nädal tagasi tehtud pilt. Näide, kuidas teatud nurga alt võivad hambad enam-vähem head välja näha. Minu esimene selfie:))

No vot, sellised need hambad mul praegu on.